+38 (050) 0335141
Звернення до нашого Адвокатського об’єднання щодо можливості позбавлення батьківських прав дуже часті. Проте на практиці лише одиницям ми можемо допомогти позбавити батьківських прав одного з батьків за наявності реальних підстав для цього.
Що є підставою для позбавлення батьківських прав?
1) батьки без поважної причини залишили дитину у пологовому будинку або лікарні і протягом 6 місяців;
2) ухилення від виконання обов’язків по вихованню дитини.
3) жорстоке поводження з дитиною.
4) хронічний алкоголізм або наркоманія.
5) експлуатація дитини, – примушування до жебракування, залучення до важкої праці;
6) засудження за умисний злочин щодо дитини.
Найчастіше один з батьків звертається до нас з проханням позбавити батьківських прав через ухилення від виховання дитини, під цим розуміючи несплату протягом тривалого періоду часу аліментів на утримання дитини. Несплата аліментів сама по собі не може бути підставою для звернення до суду з позовною заявою про позбавлення батьківських прав. Для позбавлення особи батьківських прав на підставі пункту 2, ст. 164 СК України у справі повинні бути інші докази, ніж документи, які підтверджують заборгованість по сплаті аліментів. При цьому сам по собі факт такої несплати, нехай і систематичної, не є злісним ухиленням від участі у вихованні дитини (ВССУ від 01 листопада 2017р. у справі № 299/3019/16-ц).
Ухилення від своїх обов’язків по вихованню дитини повинне бути стійким та тривалим і поєднувати у собі матеріальний аспект ( несплата коштів на утримання дитини) та моральний аспект (тривала неучасть у житті дитини, не зацікавленість в її розвитку та навчанні, не відвідування важливих свят, ігнорування часів визначених для побачень та спілкувань з дитиною, інше). Саме це в своїй сукупності потрібно доводити у суді і доводити даний факт відповідними доказами.
Документи, які необхідні для процедури позбавлення батьківських прав:
ОБОВ’ЯЗКОВИМ документом необхідним для позбавлення батьківських прав є висновок органу опіки та піклування про можливість позбавлення батьківських прав.
Даний список документів є невичерпним та доповнюється, змінюється залежно від кожної конкретної ситуації та визначається сімейним адвокатом додатково.
Позовна заява про позбавлення батьківських подається до суду за місцем реєстрації Відповідача та до неї додаються копії усіх доказів по справі.
Що є наслідком позбавлення батьківських прав?
Той з батьків кого позбавили батьківських прав втрачає будь – які майнові та немайнові права на дитину. А саме:
- Не вирішує питання виїзду дитини за кордон, зміни місця реєстрації;
- Не представляє інтереси дитини;
- Не приймає участі у вихованні дитини;
- Втрачають пільги або державну допомогу, що надавались на дитину;
- Втрачають право на отримання аліментів з повнолітньої дитини у разі своєї непрацездатності;
- Не мають права спадкувати за дитиною;
- Не мають права управляти майном дитини.
Звертаємо вашу увагу, що у подальшому особа, яка була позбавлена батьківських прав шляхом свого виправлення та відповідального ставлення до виховання дитини може поновити свої батьківські права звернувшись до суду з позовом про поновлення батьківських прав.
Позбавлення батьківських прав є виключною мірою, а тому потребує детальної підготовки та збору документів. Наше адвокатське об’єднання допоможе вам зібрати належну доказову базу, правильно оформити та подати позовну заяву з дотриманням норм чинного законодавства, а також захистити ваші інтереси у суді.
вул.Соборності, 66, офіс 304-А. (3-й поверх)
+ 38050 033 51 41
e-mail:
yurradnik2012@gmail.com
Copyright © 2023 «Юридичний радник». Joomla templates powered by Sparky.