Заказ обратного звонка

В настоящее время наш рабочий день закончен. Оставьте свой телефон и мы перезвоним в удобное для вас время!

Заказ обратного звонка

Ваш заявка принята. Ожидайте звонка.

Контакти

+38 (050) 0335141

yurradnik2012@gmail.com

Види послуг

Нові правила вивозу дітей за кордон ,без згоди та супроводу одного з батьків.

Ми, як правники – юристи, завжди радимо батькам, при розлученні та у подальшому намагатись зберегти нормальні взаємовідносини та мирним шляхом вирішувати усі спірні питання. Однак, на практиці, лише одиниці можуть дійсно мирно співіснувати та не вступати у конфлікт.

До недавніх пір, надання згоди одним з батьків на виїзд дитини за кордон, була обєктом маніпуляції та своєрідного егоїстичного ставлення до інтересів дитини. Ну наприклад, коли батько дитини не надав згоду матері на виїзд з дитиною за кордон на відпочинок без обєктивних на те причин або через сварку з матірю або негативним ставленням до неї. Або ж взагалі місце знаходження одного з батьків невідоме і отримати такий дозвіл тому з ким проживає дитина взагалі було неможливо. У такому випадку звісно ж необхідно звертатись до юристів аби скласти позовну заяву та отримати дозвіл на виїзд за кордон безпосередньо через суд. Звісно це довго, адже необхідно приблизно за пів року до запланованого відпочинку звертатись до суду з подібною позовною заявою, збирати відповідні докази та витрачати на це кошти. І звісно це ускладнює планування відпочинку, адже про так скажемо «гарячі тури» необхідно забути та планувати виїзд потрібно лише завчасно. Що ж змінилось?

03 липня 2018 року Верховна Рада України, ухвалила закон, що передбачає зміни до порядку тимчасового вивезення дітей за кордон.

Даний закон значно збільшує можливості для того з батьків, з ким безпосередньо проживає дитина:

1.За новими правилами той з батьків, з ким проживає дитина і який не перешкоджає другому з батьків бачитися з дитиною, зможе виїхати з нею за кордон на термін до місяця без нотаріальної згоди іншого, якщо має рішення суду або органу опіки і піклування, яким підтверджено, що дитина проживає з ним. Таке рішення треба буде показати прикордонникам при виїзді. Окрім того, виїзд має мати на меті певну ціль: оздоровлення дитини, відпочинок, участь у змаганнях, знайомство з членами сімї, що проживають на території іншої держави, участь у міжнародних олімпіадах, інше.

Якщо ви вивозите дитину за кордон, то не забувайте повідомити іншого з батьків по такий виїзд. Про виїзд ви можете повідомити, наприклад, рекомендованим листом другого з батьків, у разі наявності інформації про місце проживання другого з батьків, якщо той не ухиляється від сплати аліментів та належно виконує батьківські обов'язки. Завжди пам’ятайте, що , не слід зловживати своїми правами. У разі умисного порушення місячного строку настає адміністративна відповідальність – штраф від ста до двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян та втрата на рік права виїзду дитини за кордон з одним з батьків без дозволу іншого до одного місяця.

2.Згідно з новим законом на термін більше одного місяця можна виїхати за кордон без згоди другого з батьків, якщо останній має заборгованість зі сплати аліментів, розмір якої перевищує у сумі сплати аліментів за 4 місяці та 3 місяці, якщо дитина є тяжкохворою або з інвалідністю (у цьому випадку ще потрібно мати довідку, що підтверджує хворобу чи інвалідність), та необхідно пред'явити довідку, видану органом ДВС чи приватним виконавцем, про наявність заборгованості зі сплати аліментів.

Чи може той з батьків з ким НЕ проживає дитина виїхати з дитиною за кордон без дозволу іншого з батьків, з яким за рішенням суду проживає дитина?

Дуже часто той з батьків з ким проживає дитина чинить перешкоди у спілкуванні тому хто проживає окремо у тому числі і забороняючи спільний відпочинок з дитиною за кордоном. Такі дії звісно ж є неправомірними, оскільки нормами сімейного законодавства встановлено рівність прав батьків на участь у вихованні дитини. Тому, у випадку, якщо місце проживання дитини визначено з матірю це не означає, що батько дитини не має право виїхати з дитиною за кордон для відпочинку, оздоровлення, тощо. Якщо ви порядна, законослухняна людина і не маєте «скелетів у шафі», то хвилюватись не має підстав, адже не має і обставин, що свідчили б про об’єктивні побоювання матері відпускати дитину з вами за кордон. Що необхідно зробити у першу чергу?

-         Перш за все, рекомендованим листом повідомити мати дитини, про наявність бажання та можливості відпочити з дитиною за кордоном з повідомленням дати та країни перебування. Та встановити дату для оформлення нотаріальної згоди на виїзд дитини за кордон.

-         У випадку ненадання згоди матірю або у випадку ігнорування даного листа, ви маєте право звернутись до суду з позовною заявою про надання права на виїзд дитини за кордон без згоди та супроводу іншого з батьків. У позовній заяві ви повинні чітко зазначити країну, до якої прямуєте та конкретний термін перебування за кордоном, а також мету відїзду за кордон. Інакше суд не зможе задовольнити ваші позовні вимоги. Також, хочу зазначити, що саме ви повинні довести факт того, що один з батьків чинить перешкоди у виїзді за кордон з дитиною. Доказом може слугувати ваші рекомендовані листи з проханням надання згоди, або ж звернення до Служби у справах дітей відповідного району з метою сприяння у вирішенні даного питання, або ж свідки, які можуть підтвердити те, що мати вам відмовляла у виїзді та те, що ви чудовий батько для своєї дитини та немає підстав для відмови. Усе це буде оцінюватись судом при розгляді справи.

У свою чергу хочу зазначити, що наші юристи мають великий досвід роботи у даних спорах і якщо ви маєте бажання тимчасово виїхати з дитиною за кордон але вам чинять перешкоди то чекаємо на ваш дзвінок – ми вам детально розповімо, що і як робити. Але у будь-якому випадку, таке звернення повинне бути завчасним аби наші юристи мали час для оформлення відповідної документації та подання її до суду.

Корисні статті

17.11.21

Закон України "Про медіацію", що закріплено?

 
...
06.09.21

Чому ми пропонуємо медіацію для досудового вирішення спору?

Найчастіше коли
...
10.07.21

Увага!Нагадуємо про подачу інформації про структуру власності і бенефіціарів юросіб

Мінфін  затвердив положення про форму та
...
22.06.21

Послуги медіатора у нас в компанії.

Шановні клієнти та

...
22.06.21

Які правила виїзду дитини до 16 - ти років за кордон в супроводі одного з батьків?

Літо. Сезон
...
08.06.21

Ми за розумну та працюючу цифровізацію! Які послуги тепер доступні українцям у Дії?

...
02.03.21

Перевірки податковою службу бізнесу у 2021 році.

...

Координати

Ми знаходимось за адресою

вул.Соборності, 66, офіс 304-А. (3-й поверх)

Телефон:

+ 38050 033 51 41 

e-mail: 
yurradnik2012@gmail.com