Заказ обратного звонка

В настоящее время наш рабочий день закончен. Оставьте свой телефон и мы перезвоним в удобное для вас время!

Заказ обратного звонка

Ваш заявка принята. Ожидайте звонка.

Контакти

+38 (050) 0335141

yurradnik2012@gmail.com

Види послуг

Наші партнери

ТМ "Полтавочка"

poltavocka

 _______________

 Благодійна асоціація
"Світло Надії"

svitlo nadii

  _______________

ГО "Інститут аналітики та адвокації"

institut

  _______________

ТОВ "ФЕРОПОЛ"

fp

  _______________

ІНВЕСТИЦІЙНА КОМАНІЯ

"ПОЛТАВАБУДІНВЕСТ"

budinvest 

  _______________

ПАТ "ПДМЗ"

PDMZ

 

 

 

Я думаю, що ні для кого не секрет, що були прийняті закони, що внесли деякі зміни до Сімейного законодавства. На мою, думку, такі зміни носять надзвичайно важливе значення, адже насамперед вони спрямовані на забезпечення прав дітей на належне матеріальне утримання та посилення відповідальності тих з батьків, які ухиляються від своїх обов’язків по сплаті аліментів.

Усім нам відомо, що   статтею 51 Конституції України та статтею 180 СК України передбачено, що батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Відповідно до частин першої, другої статті 27 Конвенції ООН про права дитини, держава визнає право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батьки або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.

Утримання своїх малолітніх та неповнолітніх дітей є природним обов’язком батьків. На практиці, той з батьків, що сплачує аліменти найчастіше хвилюється, що аліменти будуть витрачатись не на користь дитини, а на особисті потреби одного з батьків. Хвилювання марні, адже законом закріплено, що аліменти є власністю самої дитини, а батьки лише управляють даними коштами в інтересах дитини. Факт належного використання коштів можна з легкістю перевірити попрохавши надати чеки або квитанції, де буде видно рух коштів та на які потреби дітей вони витрачались. Якщо батькам не вдалось досягти згоди щодо розміру аліментів або порядку їх сплати, то звісно вам потрібно вирішити дане питання виключно через суд.

Для звернення з позовною заявою до суду вам потрібно:

Копію паспорта та ідентифікаційного коду Позивача;

Копію паспорта Відповідача (при наявності);

Копію свідоцтва про народження дитини;

Копію рішення суду про розірвання шлюбу;

Довідку про склад сім’ї.

Судовий збір сплачувати не потрібно, адже особу, що звертається до суду з подібною позовною заявою звільнено від сплати судового збору на підставі п. 3 ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про судовий збір». Позовну заяву ви можете скласти самостійно, але якщо ви хочете 100% досягти бажаного результату, то бажано звернутись до юриста, що знає усі нюанси по даним справам.

Той з батьків, який проживає з дитиною може самостійно обрати спосіб сплати аліментів, або у твердій грошовій сумі або у відсотках від заробітної платні. Як краще вже вирішувати вам. Розмір аліментів у кожному конкретному випадку визначається індивідуально і залежить від ряду обставин, а саме: стану здоров’я Відповідача, наявністю на його утриманні інших дітей або непрацездатним осіб, рівень його доходів та інше. З урахуванням останніх змін мінімальний розмір аліментів збільшено. Відтепер суд не може визначити на дитину розмір аліментів менше ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (до цього було 30%). Своїм клієнтам при визначенні розміру аліментів ми радимо скласти список основних потреб дитини на місяць та виходячи з розміру основних витрат на дитину визначати розмір аліментів.

Законодавчо встановлено прожитковий мінімум на дитину - 2019 рік в Україні:

для дитини віком дo 6 років

з 01 січня 2019 пo 30 червня - 1626 грн., з 01 липня пo 30 листопада 1699 грн., з 01 грудня - 1779 грн.

для дітей вікoм вiд 6 дo 18 рокiв

з 01 січня 2019 пo 30 червня - 2027 грн., с 01 липня пo 30 листопада 2118 грн., з 01 грудня - 2218 грн.

На даний час нововведенням є те, що при визначенні розміру аліментів братимуться до уваги витрати платника аліментів, щодо яких платником не доведено джерело походження цих коштів. Ну наприклад, платник аліментів декілька разів на рік відпочивав на елітних курортах, придбав дорогу техніку, автомобіль, має новий ремонт у кватирі, здійснив добудову будинку, при цьому стверджуючи, що він має мінімальний дохід або взагалі не має доходу, та просить суд врахувати це та визначити мінімальний розмір аліментів на дитину. У такому випадку все це вплине на визначення судом розміру аліментів, якщо платник аліментів не доведе звідки ж в нього взялись кошти на все вище перелічене.

Окрім того, змінами до Сімейного законодавства встановлено ряд надзвичайно важливих новел, що посилюють відповідальність за ухилення від сплати аліментів. Посилення відповідальності на нашу думку призведе до того, що злісні неплатники аліментів хоча б під загрозою відповідальності будуть сплачувати кошти на утримання своїх дітей, які також хочуть жити в нормальних умовах та нормально харчуватись. Що ж змінилось:

-         Якщо ви маєте, заборгованість за останні 6 місяців, то існує можливість застосування по відношенню до вас соціальних робіт. Судом соціальні роботи можуть бути призначені на строк від 120 до 240 годин і відбуваються не більше восьми годин на день.

-         Якщо ж ви ухиляетесь від виконання соціальних робіт, вони можуть бути замінені адміністративним арештом із розрахунку одна доба арешту дорівнює п’ятнадцяти годинам соціальних робіт.

- Якщо ви не сплачуєте аліменти, то автоматично ви позбавляєтесь права брати участь у вирішенні питання щодо тимчасового виїзду за межі України вашою дитиною у супроводі іншого з батьків.

- Окрім того, ще одним негативним наслідком є у разі наявності заборгованості вам , як боржнику, може бути встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами, полювання, користування вогнепальною мисливською зброєю та пневматичною зброєю.

Таким чином, законодавець закріпив непорушність прав дитини на належне матеріальне забезпечення та гідний рівень життя. Наші адвокати, у свою чергу, допоможуть вам скласти позовну заяву по стягнення аліментів та довести вашу правову позицію у суді.

Корисні статті

04.05.20

Уряд продовжив карантинні обмеженні до 22 травня з пом'якшеннями

Кабінет міністрів України погодив продовження карантину в країні до 22 травня, але вже починаючи з 11

...
24.04.20

Що робити під час складення адмінпротоколу за порушення умов карантину?

 

З запровадженням карантину були внесені зміни до Кодексу України про адміністративні

...
10.04.20

Режим окремого проживання подружжя

Що таке режим окремого проживання подружжя та кому він потрібен?

...
31.03.20

НАШІ ПЕРЕМОГИ

Адвокатом АО " МАЛІНННІКОВА, КУРБАЛА ТА ПАРНТЕРИ" Малінніковою Д.К. було успішно доведено до свого логічного

...
23.03.20

ІНФОРМАЦІЯ КЛІЄНТАМ про відповідальність за порушення умов карантину

ШАНОВНІ КЛІЄНТИ!

У зв'язку з поширенням

...
11.10.19

Успішні справи адвокатів АО "Маліннікова, Курбала та партнери"

Нещодавно адвокатом нашого об'єднання Малінніковою Д.К. було поставлено крапку в довготривалому спорі з ПАТ "КБ "ПриватБанк"

...
20.09.19

Нові послуги для наших клієнтів

Раді повідомити, що нині наше Адвокатське об'єднання співпрацює з фахівцем з публічних

...

Координати

Ми знаходимось за адресою

вул.Соборності, 66, офіс 304-А. (3-й поверх)

Телефон:

+ 38050 033 51 41 

e-mail: 
yurradnik2012@gmail.com