Заказ обратного звонка

В настоящее время наш рабочий день закончен. Оставьте свой телефон и мы перезвоним в удобное для вас время!

Заказ обратного звонка

Ваш заявка принята. Ожидайте звонка.

Контакти

+38 (050) 0335141

yurradnik2012@gmail.com

Види послуг

Наші партнери

ТМ "Полтавочка"

poltavocka

 _______________

 Благодійна асоціація
"Світло Надії"

svitlo nadii

  _______________

ГО "Інститут аналітики та адвокації"

institut

  _______________

ТОВ "ФЕРОПОЛ"

fp

  _______________

ІНВЕСТИЦІЙНА КОМАНІЯ

"ПОЛТАВАБУДІНВЕСТ"

budinvest 

  _______________

ПАТ "ПДМЗ"

PDMZ

 

 

 

7 грудня 2017 року ВРУ підтримала законопроект "Про запобігання та протидію домашньому насильству" (відомий також, як закон 2229-VIII), який революційним чином змінює трактування зґвалтування і сексуального насильства крізь призму Кримінального кодексу. Україна стане одинадцятою за рахунком державою в Європі (слідом за Великобританією, Бельгією, Кіпром, Люксембургом, Ісландією, Німеччиною і т.д.), де сексуальні дії, вчинені без добровільної згоди партнера будуть кваліфікуватися як зґвалтування або сексуальне насильство.

З 11 січня 2019 року набрали чинності зміни до Кримінального кодексу України, які внесуть корективи в трактування понять "зґвалтування" і "сексуальний злочин".

Українські нардепи їх прийняли в грудні 2017 року з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству над жінками.

Саме вони закріплюють нові розуміння до злочинів проти статевої свободи та недоторканості особи, де вводиться імператив "добровільної згоди". Та у свою чергу робиться спроба розмежувати зґвалтування з іншими формами сексуального насильства.

Якщо раніше зґвалтуванням таким вважався статевий акт, здійснений з погрозами і застосуванням сили, то тепер складом злочину буде вважатися "проникнення в тіло партнера без його вільної згоди". І саме навколо цієї "згоди" ( її наявності або відсутності) і будуть конструюватися фабули кримінальних справ щодо ймовірних ґвалтівників.

Законодавець визначив, що у випадку відсутності чіткого "так" напередодні інтиму, то це слід трактувати як незгоду. До ще одного важливого нововведення слід віднести норми, згідно з якими потерпіла особа не зобов'язана в процесі судового розслідування доводити, що вона намагалася чинити опір сексуальному насильству. Хоча знову ж таки, притягнути особу до відповідальності за такою статтею можна буде лише у випадку наявності доказів, а не лише зі слів потерпілої особи.

Законодавчо не визначено, яким чином ідентифікувати її наявність згоди, оскільки відносно "згоди". У свою чергу це створює підґрунтя для різного роду маніпуляцій, що не виключає шантаж з боку осіб, які раптово стали вважати себе жертвами насильства.

Ще одні нововведення закону - нові формулювання статей за зґвалтування (ст.152 КК України) і сексуальне насильство (ст.153 КК України). Об’єднує ці дії те, що вони здійснюються щодо особи без її згоди і і чітко визначає: є сексуальне насильство, пов’язане з проникненням (зґвалтування), і сексуальне насильство, непов’язане з проникненням.

Окрім того, криміналізується примушування до вступу в шлюб, продовження примусово укладеного шлюбу, до вступу до співжиття без укладання шлюбу, а також спонукання особи до переїзду з цією метою на територію іншої держави, ніж та, де вона проживає.

Також, з’являються обмежувальні заходи і криміналізується їхнє невиконання. Йдеться про заборону кривдникові проживати чи перебувати на одній території із постраждалою особою, наближатися на визначену відстань до місця її роботи або навчання, контактувати через засоби зв’язку або через третіх осіб, обмеження спілкування з дитиною, якщо насильство вчинили щодо неї або в її присутності. Законодавець передбачає, що такі заходи суд може призначити не тільки засудженому одночасно з покаранням, а й підозрюваному у вчиненні такого злочину. Цікавим є факт введення відповідальності за так зване « домашнє насильство».Звичайно раніше за домашнє насильство також можна було притягнути кривдника до відповідальності, але про це можна було говорити лише у випадку завдання фізичного болю: завдано побої або тілесні ушкодження.Наразі ж домашнє насильство передбачає не лише факти навіть дрібного фізичного насильства, а й факти психологічного насильства, економічного, що у свою чергу призвели до психологічних розладів потерпілого та мало систематичний характер. Домашнє насильство каратиметься громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до двох років.

Корисні статті

02.03.21

Перевірки податковою службу бізнесу у 2021 році.

...
02.03.21

Посилення захисту дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації.

14.01.21

ЩО ЗМІНИЛОСЬ У БЕЗВІЗОВОМУ РЕЖИМІ У 2021 РОЦІ ?

✈️🇪🇺ЩО ЗМІНИЛОСЬ У БЕЗВІЗОВОМУ РЕЖИМІ У 2021 РОЦІ ?🇪🇺
Поки увесь світ чекає  відкриття кордонів, з 2021
...
14.01.21

Перехід сфери обслуговування на українську мову. Чого чекати?

Нагадуємо, що з 16 січня 2021 року вступають у силу

...
25.11.20

Що таке форс - мажор та як його доводити ?

06.11.20

Чи має право медичний працівник або лабораторія розголошувати результати щодо позитивного результату на Covid-19?

Чи має право
...
03.11.20

Чи можуть обмежувати режим роботи закладу сфери обслуговування?

...

Координати

Ми знаходимось за адресою

вул.Соборності, 66, офіс 304-А. (3-й поверх)

Телефон:

+ 38050 033 51 41 

e-mail: 
yurradnik2012@gmail.com